WTK puszcza oko do swoich odbiorców zgrabnie balansując na krawędzi haute couture i popkultury, nakłaniając widza, by nie był codziennie poważnym szarym dorosłym i stawiał na marzenia! Projekty są dedykowane osobom, które chcą emanować radością, odwagą, dzielić się swoją dobrą energią z resztą świata i zmieniać go coraz bardziej atrakcyjne miejsce do życia. Nie boją się wzroku innych ludzi na sobie, a nawet go lubią! Kochają sztukę i wiedzą czym jest zabawa.

Zamieniliśmy sposób wysyłania naszych zamówień. Małe zmiany wpływają na duże konsekwencje. W perspektywie czasu zmiana taśm foliowych na papierowe, stosowanie wypełniaczy papierowych, czy cieńszych pudełek kartonowych pozwala zredukować wytwarzany ślad węglowy.

A GDZIE KUPISZ WTK? 

ONLINE: aktualnie sklep www. został (tymczasowo) uśpiony ze względu na naszą przeprowadzkę do Azji

STACJONARNIE: TFH Koncept, Szpitalna 8, Warszawa

Dziękujemy za uwagę!

TEAM WTK

Jako sojusznicy Społeczności LGBTQ+, naszą pracą staramy się edukować i szerzyć świadomość dotyczącą równości, poszanowania każdego człowieka i jego praw. W takim też duchu powstała kolekcja Love is Love w 2019 roku. Podczas zakupów naszych tęczowych czapek możecie wybrać do jakiej organizacji (Kampania Przeciw Homofobii, WWF, czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w której uczestniczymy co roku) trafi część kwoty z zamówienia.

W 2020 roku, kiedy podczas pierwszej fali covid19 zabrakło na naszym polskim rynku maseczek, Waleria zorganizowała akcję, podczas której własnoręcznie uszyła ponad 700 maseczek dla osób, które zgłaszały się do nas przez media społecznościowe. Maseczki były prezentem dla ludzi, którzy w podziękowaniu za przesyłkę (za którą zapłacili Rodzice Walerii chcąc dołożyć swoją cegiełkę do przedsięwzięcia - dzięki Mamo i Tato!) dokonywali przelewu na szpitale, domy pomocy społecznej, czy schroniska dla zwierząt w wybranej przez siebie kwocie. Pieniądze miały na celu pomóc instytucjom w walce z koronawirusem. W ten sposób zebraliśmy ponad 25 000 zł w zaledwie kilka dni. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i okazali serce potrzebujacym.

A co o samej historii Marki WTK?

WTK oficjalnie zostało założone w 2015 roku przez Walerię Tokarzewską - Karaszewicz, wraz z wydaniem pierwszej kolekcji Mes Petites Perles de Verre. Kolekcja Refresh 2021 jest kolekcją dziesiąta - jubileuszową. Oprócz regularnych kolekcji (poza pandemiczną przerwą) wychodzą również niewielkie dropy związane z wydarzeniami TU I TERAZ - festiwale, targi.

Markę cechuje odwaga w doborze kolorów i ich łączeniu, oraz mnogość barw. Charakterystycznym elementem projektów są ręcznie wykonywane zdobienia biżuteryjne i hafty na ubraniach, dbałość o najmniejsze szczegóły w wykończeniu, a także autorskie grafiki tworzone przez projektantkę. 

Materiały, które są używane w kolekcjach:

  • Większość naszych materiałów to nadruki projektowane i rysowane własnoręcznie na tablecie przez WTK. Drukowane są w Krakowie w niskich nakładach metodą sublimacji na materiałach poliestrowych, głównie pochodzących z recyklingu, których przędza z odzyskiwanego poliestru wytwarzana jest z przezroczystych butelek PET. Docelowo planujemy wykorzystywać do sublimacji jedynie poliestry z recyklingu, obecnie działamy dwutorowo - wykorzystując stoki, które jeszcze posiadamy i wprowadzając ekologiczny poliester.
  • Certyfikowane dzianiny i bawełny organiczne kupujemy w Polsce.
  • Materiały przywożone z naszych podróży po świecie - głównie Azji (jako Team Travel Tasters), kupowane u lokalnych twórców, którzy produkują unikatowe materiały w niewielkich ilościach.
  • Wszystkie wełny jakie wykorzystujemy w kolekcjach produkowane są we Włoszech.
  • Wszystko konstruujemy i szyjemy w Polsce - od podstaw, u naszych krakowskich krawców, których szanujemy i z którymi współpracujemy od lat.

 

Kierujemy się etyką, oraz ważnymi wartościami w kreacji, jakimi jest brak powtarzalności, oryginalność. Za każdą kolekcją kryje się inna historia, inna muzyka, inna przygoda.

Wszystkie nasze projekty możemy zindywidualizować pod Twoje własne wymiary i potrzeby. Jak to zrobić? Napisz do nas maila! info@tokarzewska.com

Co jeszcze o WTK? Jesteśmy marką wegańską, nie stosujemy produktów pochodnych od zwierząt, co przekłada się również na catering dla całego Teamu podczas naszych sesji produkcyjnych. ;) Oprócz miłości do świata, natury, zwierząt i mody, kochamy również ludzi. Wszystkich ludzi bez wyjątków. 

JESTEŚMY TĘCZOWI CAŁY ROK, NIE TYLKO W CZERWCU!

WTK- marka odzieżowa założona przez Walerię Tokarzewską - Karaszewicz, polską projektantkę, stylistkę, podróżniczkę i Creative Ovner agencji digitalowej Social Beauty. 

Jako Marka WTK i ludzie, którzy się pod nią kryją, kochamy naszą Planetę Ziemię jak również Modę. Dlatego chcąc zachować zdrową relację pomiędzy środowiskiem, a naszą pracą, kierujemy się prostymi, transparentami zasadami. Maksymalnie skracamy łańcuch dostaw, nie produkując ubrań w nakładach szwalniczych, aby nie stwarzać szkodliwych nadwyżek. Od razu po zamówieniu Klienta w naszym sklepie online, ubrania szyjemy u lokalnych krakowskich krawców. Współpracujemy z odpowiedzialnymi podwykonawcami, bo zależy nam, aby osoby, których praca pomaga nam tworzyć kolekcje, działały odpowiedzialnie i dzieliły takie same wartości wobec ludzi i świata jak my.

Kolekcja Refresh 2021 łącznie z linią BASIC została stworzona w ten sposób, aby promować świadomą produkcję i świadome zakupy. Stąd okres oczekiwania na nasze ubrania wynosi nawet do 14 dni roboczych, za czym idzie jakość, perfekcyjne wykończenie, zindywidualizowanie produktu, godna płaca dla podwykonawców, troska o Planetę i wyciągnięte wnioski po 2020 roku. Nasze printy są projektowane i wykonywane przez WTK. Drukowane są w Krakowie w niskich nakładach metodą sublimacji na materiałach poliestrowych - głównie pochodzących z recyklingu, których przędza z odzyskiwanego poliestru wytwarzana jest z przezroczystych butelek PET.